psycholog, neuropsycholog, terapeuta rodzinny, diagnosta dzieci

Codziennie znajdujemy się na zakrętach, niezależnie od wieku i historii. Czasami nie wiesz jakim kremem posmarować rano twarz, czasami znajdujesz w komórce ukochanego dziwny sms, czasami w torebce żony znajdujesz męskie majtki i to nie są Twoje majtki, czasami boisz się potworów, które mieszkają pod łóżkiem, nie wiesz jaką książkę przeczytać, koleżanki w klasie wykluczają Cię z grona, rodzi Ci się chore dziecko, albo ginie pod kołami samochodu….. Masz w sobie siłę! Każdy zakręt przechodzi w prostą! Musisz tylko znaleźć oparcie, zająć czymś głowę, zacząć działać i wiedzieć co zrobić.

Studia ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim w 2001 roku. Od tamtej pory pracuję z ludźmi – samotnymi, w związkach, w trakcie i po rozwodach, po wypadkach, z dziećmi niepełnosprawnymi i z problemami z integracją sensoryczną. Współpracuję z ośrodkami szkolno-wychowawczymi w całej Polsce. Wykładam na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim ( wykładam o autyzmie, o trudnościach wychowawczych i układaniu indywidualnych programów terapeutycznych). Jestem psychologiem interwencyjnym – wspieram ludzi w sytuacjach kryzysowych, szczególnie rodziców, którzy utracili dzieci w wypadkach i ludzi podczas kataklizmów. Od kilku lat łączę pasję pisarską z wiedzą psychologiczną –„Kostka i Bruno. Bajki wychowajki”, „Kostka i Bruno. Szkolne Przygody” to książki mojego autorstwa, które pokochały dzieci. Współpracowałam też z Martyną Wojciechowską i jestem współautorką książek „Dzieciaki Świata” i „Zwierzaki Świata”, z Yvette Żółtowską Darską – autorką bestselerów, przy tworzeniu biografii piłkarzy dla dzieci („Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem.”, „Ronaldo. Chłopiec, który wiedział czego chce.”, „ Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę.”, „Neymar. Chłopak, który urodził się by grać w piłkę.”, „Pazdan. Chłopak, który grał całym sercem.”, „Lewy. Chłopak, który zachwycił świat.” I „ Szczęsny. Chłopak, który odważył się być, bramkarzem.”.

Prywatnie jestem mamą dwóch córek Tosi – cudownej nastolatki, najlepszego człowieka jakiego znam i Janinki – zerówkowiczki, której wypadają mleczaki i która ma odwagę czerpać życie pełnymi garściami. Kocham wszystko co żyje i pewnie dlatego w moim domu mieszka dużo zwierząt sukopies staruszka Atena, kotka Centka, żółw Leoś i świnka morska Kluska. Dużo czytam, najbardziej lubię rano w łóżku. Jestem wierną i bezgraniczną fanką Stanisława Soyki, Joanny Bator, Hanny Kowalewskiej, Kristin Hannah, Małgorzaty Plebanek, Mateusza Kościukiewicza i Jakuba Gierszała. Uwielbiam chodzić do kina na polskie filmy. Piję litry herbaty. Gotuję dużo i dobrze. Najcudowniejsze beztroskie chwile spędzam na Mazurach i w Juracie. Mam grono niezawodnych przyjaciół. W co wierzę? Wierzę w Miłość i w proste prawdy życiowe. Słowa w których znajduję oparcie i którym ufam bezgranicznie – „Kocham Cię”, „I to minie… i to minie.”, „O człowieka trzeba walczyć dopóki starczy sił.”.

Więcej o tym, co robię znajdziecie na mojej stronie hard-heart.pl