psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień

 

Psychoterapeutka, certyfikowana specjalistka terapii uzależnień. Współzałożycielka dawnego Centrum Psychoterapii Ben, którym kierowała od 1994 r do końca 2010 r.

Od kilkunastu lat pomagam osobom dorosłym uzależnionym od alkoholu, nikotyny i innych substancji. Proponuję konsultacje oraz psychoterapię indywidualną i grupową, której celem jest rozpoczęcie i kontynuowanie abstynencji, przezwyciężenie trudnego do pokonania przymusu używania substancji, a następnie udzielenie wsparcia na drodze osobistego rozwoju. Pomagam również osobom cierpiącym z powodu uzależnienia kogoś bliskiego oraz tym, którzy odczuwają przemęczenie, wyczerpanie, nie radzą sobie ze stresem i napięciem. W pracy z klientem integruję elementy różnych szkół terapeutycznych, w szczególności terapii poznawczo-behawioralnej, hipnoterapii, a także pracy z ciałem.
W kontakcie terapeutycznym oferuję szacunek, akceptację i uwagę. Bez względu na status społeczny, wiek, wykształcenie, wykonywaną pracę, każdy kto zgłasza się na terapię jest dla mnie jedynym, niepowtarzalnym człowiekiem. Interesuje mnie Jej/Jego historia, czego pragnie i jakie zmiany w swoim życiu zdecyduje się wprowadzić.

 

Absolwentka filologii polskiej (UAM w Poznaniu i UW – 1976 r.); w 2003 r. ukończyła Podyplomowe Studia w zakresie Specjalisty Terapii Uzależnień (Uniwersytet Zielonogórski), a w 2005 r. specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków, zgodne z programem zatwierdzonym i certyfikowanym przez Ministra Zdrowia. Ma doświadczenie w tworzeniu i realizowaniu projektów edukacyjno-profilaktycznych w dziedzinie przeciwdziałania uzależnieniom dla potrzeb firm i organizacji samorządowych. Stowarzyszona w Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii.

 

Zainteresowania: teatr, terapia przez sztukę i twórczość artystyczną, literatura piękna i biograficzna.

Fakty i Mity – Jak zacząć życie od nowa?Fakty i Mity – Jak zacząć życie od nowa?Fakty i Mity – Jak zacząć życie od nowa?
Newsweek – Kim byłem, kiedy piłem