Logopeda, Neurologopeda

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Polonistyki, magister filologii polskiej ze specjalnością w zakresie logopedii. Posiada przygotowanie zawodowe w zakresie nauczania języka polskiego. Ukończyła Podyplomowe Studium Logopedii Medialnej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Neurologopedię Kliniczną z Wczesną Interwencją Logopedyczną na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

 

Przez 2 lata pracowałam jako konsultantka metody A. Tomatisa i terapeutka wspomagająca przy pracy multimedialnym programem Fast ForWord w Centrum Audio - Psycho - Fonologii ESPACE. Byłam terapeutką na turnusach wyjazdowych i osobą współuczestniczącą w szkoleniach z zakresu metody treningu słuchowego A. Tomatisa. W roli neurologopedy współpracowałam z Centrum Wspomagania Rozwoju Psychoruchowego ,,Małymi Krokami”, ośrodkiem ,,Indygo”, Centrum Fizjoterapii ,,Acteve” oraz ośrodkiem Terapeutycznym ,,Acentrum”. Biorę udział w turnusach wyjazdowych na terenie całego kraju w charakterze neurologopedy, pracując z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi. Aktualnie współpracuję z ośrodkiem ,,Uniquecenter”, głównie z pacjentami neurologicznymi.

 

Zajmuje się pacjentami w różnej grupie wiekowej (niemowlaki, dzieci przedszkolne/szkolne, dorośli). Posiadam duże doświadczenie w pracy z pacjentami z:

  • zaburzeniami artykulacyjnymi (dyslalią), wymagającymi diagnozy i terapii
  • problemami z mową (alalią, opóźnionym rozwojem mowy, jąkaniem)
  • dziećmi z zaburzeniami w zakresie jedzenia, problemami żywieniowymi
  • pacjentami ze spectrum autyzmu
  • dziećmi i dorosłymi z rzadkimi chorobami genetycznymi (np. zespołem Willimsa, zespołem Jouberta, zespołem Pradera-Willego czy zespół Coffina i Sirisa)
  • dziećmi z zespołem Downa
  • osobami po udarach, wylewach, wypadkach komunikacyjnych dotkniętych afazją
  • dziećmi i dorosłymi z problemami komunikacyjnymi, u których jest konieczność wprowadzenia komunikacji wspomagającej lub alternatywnej
  • młodzieżą i osobami dorosłymi, którzy potrzebują popracować nad artykulacją, dykcją, wymową z racji preferencji zawodowych

 

Prywatnie interesuje się teatrem, literaturą piękną i podróżniczą, kinem. Moją największą pasją są rośliny domowe różnej maści oraz gry planszowe, towarzyskie i strategiczne. Dzień zaczynam i kończę zieloną herbatą, bez której nie wyobrażam sobie życia. Najważniejszą rzeczą, w życiu prywatnym, jak i zawodowym są dla mnie dobra energia i zaangażowanie.