Kosmos w przeciwieństwie do chaosu jest metaforą uporządkowanej struktury bez jednego, centralnego punktu odniesienia. Znajdują się w nim galaktyki, a w nich małe centra, jak nasz Układ Słoneczny. Tak Centrum Terapii i Kreatywności jest punktem odniesienia dla naszych pacjentów i ludzi tu pracujących. Miejscem z przestrzenią dla siebie, polem do twórczych rozwiązań i do dzielenia się inspiracjami.

 

Centrum Terapii i Kreatywności (dawne Centrum Terapii i Interwencji Kryzysowej) powstało w 2008 roku. Zgodnie z naszą misją i wartościami pomagamy w kryzysach psychologicznych. Uczymy jak odzyskać równowagę i wiarę we własne możliwości. Wspieramy proces zmian i rozwoju osobistego. Z naszej pomocy mogą skorzystać dorośli, młodzież, dzieci, pary oraz całe rodziny.

 

Specjalizujemy się psychologii stresu i psychologii kryzysu, w psychoterapii ukierunkowanej na rozwój osobowości, w analizie marzeń sennych i kreatywnym łączeniu psychologii z szeroko rozumianą kulturą. Prowadzimy trening i warsztaty rozwoju osobistego w oparciu o ruch, pracę z ciałem oraz kontakt ze sztuką. Uczymy kreatywnego myślenia w sytuacjach stresogennych i niestandardowych.

 

Współpracujemy z firmami o podwyższonym ryzyku pracy i firmami świadomymi społecznej odpowiedzialności w biznesie. Oferujemy wsparcie psychologiczne dla pracowników w sytuacji wypalenia zawodowego, przewlekłego stresu i stanów lekowych oraz po wypadkach i urazach. Specjalistyczne szkolenia, consulting psychologiczny dla menadżerów oraz treningi dla liderów i ich zespołów.

 

W lipcu 2015 roku przekształciliśmy się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i przeszliśmy rebranding. Od marca 2016 roku przyjmujemy w nowej placówce, na swoim. Chcemy w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy nam zaufali. Bez Was nie byłoby nas, dziękujemy.