Jak rozpoznać, że nasze picie stanowi problem?

Kiedy człowiek po raz pierwszy wypija alkohol oczywiście nie zakłada, że może się uzależnić. Większość z nas nawet po wielu latach pamięta ten pierwszy raz i związane z tym odczucia.  Tylko nieliczni od razu upili się do nieprzytomności; na ogół wspomina się przyjemne doznania. W końcu nie bez powodu mówi się, że alkohol ośmiela nieśmiałych, rozwesela smutnych i pokrzepia zmęczonych. Właśnie dlatego lubimy wypić piwo, wino, czy kieliszek wódki dla poprawy samopoczucia.

Z czasem pijemy coraz częściej i powodów sięgania po alkohol przybywa: kiedy chcemy się lepiej poczuć, być pewniejsi siebie albo dla relaksu po długiej, wyczerpującej pracy. Nie bez znaczenia są też czynniki społeczne, do których na pierwszym  miejscu trzeba zaliczyć rozwijającą się w społeczeństwie kulturę picia. Przy każdej okazji: przed wydarzeniem sportowym i po, w czasie firmowych spotkań integracyjnych, czy też podczas rodzinnego lub koleżeńskiego grillowania – bez piwa i mocniejszych trunków obyć się nie może. Jakże by inaczej? Przecież właśnie takie zachowania mają kodować w naszych głowach coraz bardziej przemyślne reklamy.

Powoli zaprzyjaźniamy się z alkoholem jak z dobrym kumplem.

Pijemy już nie dla przyjemności, ale coraz częściej żeby poradzić sobie z problemami, które rosną i rosną.

Jak rozpoznać ten moment, kiedy picie zaczyna nam szkodzić?

Przecież bywa tak, że o naszym problemie z alkoholem wiedzą w pracy,  cierpi rodzina, dzieci się wstydzą, żona domaga się rozwodu, w domu  brakuje pieniędzy. A człowiek stale myśli: poradzę sobie. Sam. Od jutra nie będę już pił. Po czym wielokrotnie nie dotrzymuje słowa danego samemu sobie.

I tak historia „kołem się toczy”, nieraz całymi latami. Kiedy wreszcie uświadamiamy sobie, że niezbędne jest leczenie, często mamy już do czynienia z poważnymi następstwami nadużywania lub uzależnienia od alkoholu.

Jak rozpoznać, że nasze picie stanowi problem?

Kiedy dochodzi do uzależnienia?

Jakie terapie są skuteczne?

Czy istnieje jedna cudowna metoda dla wszystkich?

Co proponujemy osobom, które się do nas zgłaszają?

 

O tym wszystkim porozmawiamy już   25 kwietnia br. (we wtorek) ) w godz. 16.00 – 19.00. Zapraszamy na bezpłatny warsztat pt.

„Jak uwolnić się od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych?”

Prosimy o rezerwowanie miejsc w sekretariacie CTIK od pon. do piątku w godz. 10.00 – 20.00,  tel. 22 115 16 87 lub 663 203 603 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nasz adres: ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 51 lok. U6 Osiedle Saska (Pogranicze Goclawia i Saskiej Kępy).

 

Spotkanie ma charakter edukacyjno-motywujący, a poprowadzą je: Alina Leciejewska-Nosal, doświadczona specjalistka terapii uzależnień oraz zaproszeni Goście.

I jeszcze jedno: nie zamierzamy nikogo namawiać do podjęcia terapii. Nasza oferta jest adresowana jedynie do tych , którzy myślą o ograniczeniu lub całkowitym zaprzestaniu picia. Chcą odważnie zmierzyć się z problemem, doświadczyć korzyści jakie daje życie wolne od przymusu picia, przygotować się na przypływ nowej życiowej energii.