Dominik Gebler

Dominik Gebler

psycholog, psychoterapeuta, trener

    Od 11 lat zajmuję się psychoterapią ukierunkowaną na rozwój osobowości, analizą marzeń sennych, interwencją kryzysową i terapią traumy. Interesuję się doświadczeniami urazowymi o charakterze inicjacyjnym, czyli takimi, które zmieniają świadomość siebie oraz własnej roli w życiu.

     Pracuję z dorosłymi i młodzieżą wkraczającą w pełnoletność. Moi pacjenci zainteresowani są rozwojem osobistym, doświadczają kryzysów zawodowych (degradacja, utrata wizerunku, rywalizacja) i osobistych (rozstanie, zdrada, brak sensu i celu w życiu). Mieli bolesne dzieciństwo i trudną nastoletniość, dlatego boją się zaufać. Ponieważ obawiają się bliskości mają trudności z budowaniem relacji. Znajdują się w przewlekłym stresie, przeżywają stany lękowe i depresyjne. Pomagam także osobom po wypadkach komunikacyjnych, w traumatycznej żałobie, po stracie ciąży, w przewlekłej chorobie, doświadczającym przemocy psychicznej i fizycznej.Działam w biznesie, prowadzę strategiczne doradztwo psychologiczne i treningi rozwoju osobowości. Specjalizuję się w psychologii stresu i psychologii kryzysu. Projektuję zindywidualizowane programy szkoleniowe dla firm i instytucji świadomych wpływu czynników stresogennych na życie zawodowe i prywatne swoich pracowników.  Od 2008 roku zarządzam Centrum Terapii i Kreatywności, dawnym Centrum Terapii i Interwencji Kryzysowej. Współpracuję z mediami w zakresie popularyzacji wiedzy psychologicznej i problemów psychoterapii.

Byłem członkiem delegacji zabezpieczającej w dniach 11-15 kwietnia 2010 roku pobyt rodzin ofiar katastrofy samolotu specjalnego TU-154M w Moskwie z ramienia Ministerstwa Zdrowia.