Dominik Gebler

psycholog, psychoterapeuta, interwent kryzysowy

Od 11 lat zajmuję się psychoterapią ukierunkowaną na rozwój osobowości, analizą marzeń sennych, interwencją kryzysową i terapią traumy. Interesuję się doświadczeniami urazowymi o charakterze inicjacyjnym, czyli takimi, które zmieniają świadomość siebie oraz własnej roli w życiu.

Pracuję z dorosłymi i młodzieżą wkraczającą w pełnoletność. Moi pacjenci zainteresowani są rozwojem osobistym, doświadczają kryzysów osobistych jak rozstanie, zdrada, brak sensu i celu w życiu. Mieli bolesne dzieciństwo i trudną nastoletniość, dlatego boją się zaufać. Ponieważ obawiają się bliskości mają trudności z budowaniem relacji. Znajdują się w przewlekłym stresie, przeżywają stany lękowe i depresyjne.

Pomagam także osobom po wypadkach komunikacyjnych, w traumatycznej żałobie, po stracie ciąży, w przewlekłej chorobie, doświadczającym przemocy psychicznej i fizycznej. Zdarzenie traumatyczne pozostawia wiele ran w psychice, z którymi ciężko jest uporać się, nawet z pomocą bliskich. To, co pozostaje odbiera nadzieję i radość życia. Często objawia się lękiem i niepokojem, nerwowością i agresją. Poczuciem winy, stanami odrętwienia emocjonalnego, nawracającymi obrazami przykrych wspomnień i koszmarami sennymi.

Działam także w biznesie, prowadzę doradztwo psychologiczne i treningi rozwojowe. Specjalizuję się w psychologii stresu i psychologii kryzysu. Projektuję zindywidualizowane programy szkoleniowe dla firm i instytucji świadomych wpływu czynników stresogennych na życie zawodowe i prywatne swoich pracowników.  Od 2008 roku zarządzam Centrum Terapii i Kreatywności, dawnym Centrum Terapii i Interwencji Kryzysowej. Współpracuję z mediami w zakresie popularyzacji wiedzy psychologicznej i problemów psychoterapii. 

Byłem członkiem delegacji zabezpieczającej w dniach 11-15 kwietnia 2010 roku pobyt rodzin ofiar katastrofy samolotu specjalnego TU-154M w Moskwie z ramienia Ministerstwa Zdrowia.

Prywatnie:
staram się pogodzić wychowanie 9 latki i 12 latka wkraczającego w nastoletność z wolnym czasem. Lubię uprawiać sporty zimowe i sporty wodne oraz spędzać czas w gronie najbliższych.

Należę do czterech towarzystw:

W mediach: